Aktualności

Jubileusz 30 lat

data dodania: 2025-03-25

 

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „ENERGETYK”

W KRAKOWIE 

XXX LAT RAZEM 
DZI
ĘKUJEMY ZA WSPÓLNE LATA 

              1995 - 2025                    

 

 

  

Przetarg

data dodania: 2025-03-11

WOLNE MIEJSCA PARKINGOWE PRZY UL.LASÓWKA

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Energetyk" w Krakowie ogłasza pisemny przetarg ofertowy na najem miejsc parkingowych przy ul. Lasówka w Krakowie ( dz. nr 149/7 obr. 18 Podgórze, przed budynkiem nr 44).

Wszystkie dokumenty przetargowe dostępne są w zakładce: http://www.smenergetyk-krakow.pl/pliki-do-pobrania

Dodatkowe informacje na temat przetargu można uzyskać w biurze Spółdzielni przy ul. Ciepłowniczej 14, tel. 12 686-10-99 - w dni robocze w godz. od 8.00 do 14.00.

zmiana w segregacji odpadów od 01.01.2025

data dodania: 2025-01-17

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „ENERGETYK” INFORMUJE O ZMIANIE W ZASADACH SEGREGACJI ODPADÓW OBOWIĄZUJĄCEJ OD 01.01.2025 R.:

DO POJEMNIKÓW NA ODPADY ZMIESZANE (KOLOR CZARNY) NIE WOLNO JUŻ WRZUCAĆ TEKSTYLIÓW (M.IN. ODZIEŻY, POŚCIELI, RĘCZNIKÓW, FIRAN, ZASŁON, OBRUSÓW)

GDZIE MOŻNA BEZPŁATNIE PRZEKAZAĆ TEKSTYLIA:

1.    W KRAKOWE FUNKCJONUJE PROGRAM „100% KORZYŚCI” –WYSTARCZY ZADZWONIĆ POD NUMER 801-084-084 I UMÓWIĆ TERMIN ODBIORU LUB ZGŁOSIĆ ON-LINE PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: mpo.krakow.pl/formularz-zgloszeniowy (TYLKO TEKSTYLIA NADAJĄCE SIĘ DO DALSZEGO UŻYTKOWANIA)

2.    DO  2 PUNKTÓW „PSZOK” W KRAKOWIE:

- LAMUSOWNIA PRZY UL. NOWOHUCKIEJ 1d

- PGOW BARYCZ PRZY UL. KRZEMIENIECKIEJ 40

   (WSZYSTKIE TEKSTYLIA)   

3.    TEKSTYLIA ZNISZCZONE, NIENADAJĄCE SIĘ DO DALSZEGO UŻYTKOWANIA BĘDĄ ODBIERANE PRZEZ MPO SP. Z O.O. W RAMACH PROGRAMU ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH – ZAPAKOWANE DO WORKÓW I SZCZELNIE ZAWIĄZANE.

4.    DO POJEMNIKÓW NA ODZIEŻ UŻYWANĄ BĘDĄCYCH WŁASNOŚCIĄ PRYWATNYCH FIRM LUB FUNDACJI.

 

Dziki w mieście

data dodania: 2024-11-27

 Artykuł ze strony internetowej:  www.krakow.pl

Dziki w mieście – jak się zachowywać?

Spotykając w mieście dziki należy zachować szczególną ostrożność. Zwierzęta te są z natury płochliwe, ale równocześnie nieprzewidywalne. Zaskoczone spotkaniem z człowiekiem mogą zachować się agresywnie.

Jednymi z najczęściej spotykanych w miastach dzikich zwierząt są dziki. Spotykając je należy zachować spokój, a widząc je już z daleka oddalić się i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Pod żadnym pozorem nie wolno do nich podchodzić ani ich karmić. Jednak kiedy już dojdzie do spotkania najlepiej znieruchomieć, aby nie sprowokować zwierzęcia do ataku. Szczególnie niebezpieczne mogą być lochy z warchlakami. Samice stające w obronie młodych bywają wyjątkowo agresywne.

Zauważając świeże ślady dzików (zryty teren, tropy) należy zachować szczególną ostrożność. Psa zawsze powinno wyprowadzać się na smyczy. Jeśli jest spuszczony, trzeba go natychmiast przywołać. Pod żadnym pozorem nie wolno szczuć dzikich zwierząt psem!

Aby zapobiegać wkraczaniu dzików na tereny miejskie, należy zamykać śmietniki i nie zostawiać worków ze śmieciami obok pojemników. Dokarmianie tych zwierząt jest zabronione. Zostawianie pokarmu zwabia je do miasta i odzwyczaja od samodzielnego zdobywania pożywienia.

Pojawienie się dzików na terenie miejskim powinno się zgłaszać odpowiednim służbom. W Krakowie działają całodobowe pogotowia ds. zwierząt łownych i ds. zwierząt podlegających ochronie gatunkowej.

Gdzie zgłaszać obecność dzików na terenie Krakowa?

 

  • Straż Miejska Miasta Krakowa - całodobowy tel. alarmowy 986
  • Centrum Zarządzania Kryzysowego - całodobowy tel. alarmowy 12 616 59 99 
  • Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa 

tel. 12 616 88 86 – w godz. 7.30 do 15.30

Apel Komendanta Straży Pożarnej

data dodania: 2024-10-24

 W nawiązaniu do Apelu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zwracamy się do Państwa o :

- usunięcie wszelkich przedmiotów pozostawionych na klatkach schodowych,

- usunięcie wszelkich przedmiotów pozostawionych na korytarzach piwnicznych,

- usunięcie z  pomieszczeń wspólnego użytkowania jak suszarnie i  wózkownie  przedmiotów typu meble, kartony itp.

- uporządkowanie użytkowanych komórek lokatorskich.

 

Mając na uwadze tragiczne zdarzenie w Poznaniu z sierpnia 2024 r., gdzie doszło do pożaru i eksplozji w piwnicy, przekazujemy Państwu Apel Komendanta Głównego Straży Pożarnej:

Przestrzegajmy przepisów przeciwpożarowych!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, przypominamy, że zgodnie z tymi przepisami w pomieszczeniach piwnicznych, a także na poddaszach i strychach, w obrębie klatek schodowych i korytarzy, nie wolno przechowywać materiałów niebezpiecznych pożarowo.

Materiałami takimi są np.:

·        gazy palne (takie jak np.: propan-butan, acetylen, gazy palne wykorzystywane jako czynnik w instalacjach klimatyzacji),

·        ciecze palne (takie jak np. benzyna, rozpuszczalniki, alkohole, nafta i inne, które można zapalić w temperaturze otoczenia),

·        materiały wybuchowe i wyroby pirotechniczne ( takie jak np. fajerwerki, zimne ognie, świece dymne, flary i race, pociski, granaty, niewybuchy)

·        inne materiały, jeśli sposób ich składowania, przetwarzania lub innego wykorzystania może spowodować powstanie pożaru.

Ponadto, przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, jednoznacznie wskazują, że zabronione jest przechowywanie pełnych, niepełnych i opróżnionych butli przeznaczonych do gazów palnych na nieużytkowych poddaszach i strychach oraz w piwnicach. Dodatkowo na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji, zabronione jest składowanie wszelkich materiałów palnych lub umieszczanie w ich obrębie przedmiotów w sposób zmniejszający wymaganą szerokość albo wysokość drogi komunikacyjnej. Materiałów palnych nie można przechowywać również w pomieszczeniach technicznych, na nieużytkowych poddaszach i strychach oraz na drogach komunikacji ogólnej w piwnicach.

Przestrzegajmy przepisów, działajmy prewencyjnie i dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Pełna treść Apelu znajduje się na stronie internetowej: www.gov.pl/web/kwpsp-krakow/przestrzegajmy-przepisow-przeciwpozarowych-apel-komendanta-glownego-panstwowej-strazy-pozarnej

apel

data dodania: 2024-10-24

Plan Działania Priorytetowego dla al. Pokoju 87, 89

data dodania: 2024-09-04

 KOMISARIAT POLICJI VIII W KRAKOWIE, REWIR DZIELNICOWYCH I, OS. ZGODY 10, 31-950 KRAKÓW POINFORMOWAŁ SM ENERGETYK,  ŻE W OKRESIE 01.08.2024-31.01.2025 R. W REJONIE AL. POKOJU 89 ZOSTAŁ WDROŻONY „PLAN DZIAŁANIA PRIORYTETOWEGO” MAJĄCY NA CELU OGRANICZENIE ZJAWISKA SPOŻYWANIA ALKOHOLU, ZAŚMIECANIA MIEJSCA PUBLICZNEGO, ZACZEPIANIA MIESZKAŃCÓW ORAZ ZAKŁÓCANIA CISZY NOCNEJ.

W PRZYPADKU ZAUWAŻENIA JAKIEJKOLWIEK NIEPRAWIDŁOWOŚCI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO:

DZIELNICOWY al. Pokoju – tel. 604-227-718 lub

47 83-53-103 lub telefon  alarmowy Policji 997.

zmian godzin pracy biura

data dodania: 2024-07-24

 Informujemy, że w dniu 24.07.2024 r. (środa) biuro spółdzielni będzie czynne do godz. 15.00.

Przepraszamy za utrudnienia.

nieczynne biuro

data dodania: 2024-06-05

 Informujemy, że ze względu na planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej,  w dniu 06.06.2024 r. biuro Spółdzielni  będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

Walne Zgromadzenie

data dodania: 2024-05-13

 Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk” w Krakowie działając w oparciu o § 84 Statutu zwołuje Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk” w Krakowie, które odbędzie się w dniu  5 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej PGE Energia Ciepła SA przy ul. Ciepłowniczej 1 w Krakowie.

 
Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Prezydium Walnego Zgromadzenia.
3. Przyjęcie porzadku obrad.
4. Wybór komisji:
     a. Skrutacyjnej
     b. Uchwał i Wniosków
     c. Wyborczej.
5. Omówienie sprawozdania finansowego Spółdzielni za rok 2023.
6. Sprawozdanie Zarządu za rok 2023 oraz plan finansowy na rok 2024.
7. Sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej za rok 2023.
8. Stwierdzenie prawidłowosci zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał. Odczytanie listy pełnomocników biorących udział w Walnym Zgromadzeniu.
9. Wybory uzupełniające  do Rady Nadzorczej - zgłaszanie kandydatów.
10. Podjęcie uchwał w sprawie:
      a. zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej za rok 2023,
      b. zatwierdzenia sprawozdania Zarządu za rok 2023,
      c. zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2023,
      d. podziału zysku na pozostałej działalności za rok 2023,
      e. udzielenia absolutorium Członkom Zarządu.
11. Wybory uzupełniające do Rady Nadzorczej - głosowanie.
12. Dyskusja i wnioski.
13. Ogłoszenie wyników wyborów uzupełniających do Rady Nadzorczej.
14. Głosowanie nad przyjęciem do realizacji zgłoszonych wniosków.
15. Zakończenie Zgromadzenia. 

 

     

W Walnym Zgromadzeniu mają prawo uczestniczyć członkowie Spółdzielni i pełnomocnicy Członków posiadający pisemne pełnomocnictwo, które jest dołączane do protokołu z Walnego Zgromadzenia. Wzór pełnomocnictwa do pobrania ze strony internetowej: www.smenergetyk-krakow.pl. Pełnomocnik nie może zastępować więcej niż jednego członka. Prosimy o zabranie ze sobą dowodów tożsamości.
Zgodnie z treścią § 70 ust. 3 Statutu, każdy członek Spółdzielni ma prawo zapoznania się ze wszystkimi dokumentami będącymi przedmiotem obrad Walnego Zgromadzenia. Materiały będące przedmiotem obrad oraz projekty uchwał, które będą przedmiotem obrad, zostaną udostępnione zainteresowanym w biurze Spółdzielni przy ul. Ciepłowniczej 14 w Krakowie, w dniach od 20 maja 2024 r. w godzinach pracy biura.