Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO W NASZYCH DOMACH

data dodania: 2012-01-31

SZANOWNI PAŃSTWO!

Wraz z nastaniem okresu jesienno - zimowego ponowiły się wzmożone akty wandalizmu, chuligaństwa i zakłócania spokoju.

 

Grupy młodzieży, które codziennie gromadzą się na klatkach, przejściach na ostatnich piętrach, praktycznie pod Państwa drzwiami, dewastują i zanieczyszczają klatki schodowe, niszczą windy, rzucają pety, wybijają szyby, piją alkohol, tłukąc przy tym butelki oraz załatwiając się pod Państwa mieszkaniami.

 

W związku z powyższym zwracamy się z ponownym apelem

 

Jeśli widzicie Państwo nieproszonych gości, którzy "urzędują" na klatce schodowej, jeśli widzicie jak śmiecą, jeśli słyszycie krzyki, widzicie jak dewastują klatkę schodową lub windę nie pozostawajcie obojętni

DZWOŃCIE!

POLICJA 997

STRAŻ MIEJSKA 986

 

Zgłoszenia mogą być anonimowe, nikt nie ma prawa w takiej sytuacji wymagać podania Państwa danych!

 

Zwracamy również uwagę, że sprawcami aktów wandalizmu bardzo często są znajomi Państwa dzieci, którzy dostęp do klatek schodowych uzyskali właśnie powołując się na wizyty " u kolegi", jeżeli są to goście Państwa lub Waszych dzieci to przypominamy, że zwyczajowo przyjaciół i kolegów przyjmujemy w domu, a nie na klatce schodowej, czy parkingu, nawet jeżeli Państwa dzieci są już dorosłe!

Dlaczego do budynku, w którym zainstalowano domofony wpuszczane są przez Państwa osoby obce, nie będące Waszymi gośćmi?

 

TYLKO WSPÓLNE DZIAŁANIA I WSPÓŁPRACA MOGĄ PRZYWRÓCIĆ SPOKÓJ I PORZĄDEK W PAŃSTWA DOMACH!

Uwaga na tlenek węgla

data dodania: 2011-11-30

Przypominamy, że w okresie zimowym wzrasta zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Jak wynika z analiz jedną z najczęstszych przyczyn zatruć jest użytkowanie mieszkań bez zapewnienia wymiany wystarczającej ilości świeżego powietrza ( montaż okien PCV bez mikrouchyłu lub nawiewnika okiennego).

W mieszkaniach wyposażonych w instalację gazową konieczne jest zapewnienie stałego dopływu powietrza oraz zapewnienie prawidłowego działania wentylacji ( nie zasłanianie kratek i otworów wentylacyjnych).

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas użytkowania gazowych pieców łazienkowych poprzez: zapewnienie odpowiedniej powierzchni otworów wentylacyjnych w drzwiach, nie zasłanianie kratek wentylacyjnych oraz przewietrzanie pomieszczeń łazienki po napełnieniu wanny.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu wentylacji należy niezwłocznie poinformować biuro Spółdzielni.

Start strony SM

data dodania: 2011-11-29

Od dnia 01.12.2011 pod adresem www.smenergetyk-krakow.pl uruchomiona została strona internetowa Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk” w Krakowie.

W dziale aktualności znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące  gospodarki zasobami mieszkaniowymi, eksploatacji, remontów, spraw związanych z realizacją planów finansowych.

W dziale akty prawne i regulaminy umieszczać będziemy obowiązujące przepisy dotyczące działalności Spółdzielni i  rozliczeń.

W zakładce Kontakt umieściliśmy wszystkie numery telefonów alarmowych, pogotowia awaryjnego, dźwigowego oraz biura Spółdzielni wraz z godzinami pracy.  

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi działami na stronie.

Kontakt mailowy sm_energetyk@sponsor.com.pl